Na jakich zasadach działają komisy samochodowe?
Jeżeli decyzja o sprzedaży samochodu została podjęta, w pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni do tego sposób. Komisy samochodowe kuszą atrakcyjnymi ofertami, ale którego handlarza wybrać? Na jakich zasadach działają komisy samochodowe? Przede wszystkim stosują one dwa różne rodzaje umów. Umowa sprzedaży oraz umowa komisu. Pierwsza umowa obowiązuje, gdy podmiot prowadzący komis figuruje w dokumentach jako właściciel sprzedawanego pojazdu. W takim przypadku podczas finalizacji transakcji występuje on jako sprzedający. Drugi rodzaj umowy - umowa komisu - ma miejsce, gdy przedsiębiorca prowadzący komis samochodów używanych pośredniczy w transakcji pomiędzy właścicielem auta, a kupującym. W takim przypadku właściciel komisu występuje w roli komitenta.
Brzmi skomplikowanie? Nie musi to wcale tak wyglądać. Wystarczy, że skontaktują się Państwo z naszą firmą. Za pośrednictwem kupimytwojsamochod.pl uda się Państwu sprzedać samochód w szybki i łatwy sposób. Kupimy każde auto, w każdym stanie technicznym. Zbędnymi stają się rozważania: komisy samochodowe czy auto giełda? Mamy lepsze rozwiązanie - kupimytwojsamochod.pl. Jesteśmy rzetelną firmą z długoletnim doświadczeniem. Zajmujemy się wyceną samochodów oraz ich skupem. Jeżeli chcą Państwo szybko, łatwo i za korzystnie sprzedać swoje auto - zachęcamy do kontaktu już dziś! W pierwszej kolejności wystarczy użyć bezpłatnego narzędzia do wyceny auta, następnie sprzedać nam swój samochód od ręki i za atrakcyjną cenę. Kupimytwojsamochod.pl - zaufany partner w sprzedaży samochodu.
Komisy samochodowe - kto może założyć taką działalność?
Jeżeli w dalszym ciągu nie są Państwo pewni, jak działają komisy samochodowe, postaramy się to wyjaśnić. Aktualnie nie obowiązują żadne przepisy, które regulowałyby formę prowadzenia firm takich jak komisy samochodowe. W większości są one prowadzone są przez osobę prowadzącą samodzielnie działalność gospodarczą. Rzadko zdarza się, że komisy samochodowe są prowadzone przez np. spółki kapitałowe - spółkę z o.o., lub inne. Istotnym czynnikiem jest to, że, oprócz sposobu rozliczania się, czy ilości zatrudnionych pracowników, obydwa typy podmiotów gospodarczych różnią się również pod względem posiadanego kapitału zakładowego. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej nie jest wymagane jego posiadanie. Dla porównania, do stworzenia spółki z o.o. wymaganych jest 5000 PLN, a spółki akcyjnej aż 100000 PLN kapitału zakładowego. Wspomniany tu kapitał stanowi niejako zabezpieczenie, z którego zaspokajane są w przypadku upadłości spółki jej zadłużenie oraz wierzytelności. Warto również wspomnieć o tym, że nie ma przepisów, które wymagałyby od firmy prowadzącej komis samochodowy uzyskania jakichkolwiek zezwoleń czy licencji. Jak w takim przypadku można zaufać firmie, którą może założyć każdy i nie są wymagane do tego odpowiednie kwalifikacje. Niestety, również przeszłość właściciela komisu nie jest w żaden sposób weryfikowana. W takiej sytuacji sprzedaż samochodu za pośrednictwem wspomnianej firmy może okazać się ryzykowna.
Zamiast ryzykować zawarcie transakcji z potencjalnie niepoważnym, a być może nawet nieuczciwym kontrahentem, lepiej skorzystać z usług firmy legitymującej się długoletnim doświadczeniem. Dzięki naszym usługom mogą Państwo poznać wartość rynkową swojego samochodu od ręki i równie szybko nam go sprzedać. Kupimytwojsamochod.pl - kupimy każde auto. Nie ma dla nas znaczenia marka pojazdu: Skoda, Mercedes czy Volkswagen. Zachęcamy do współpracy – kupimytwojsamochod.pl